Kapat
Hızlı Giriş
Kapat
Alışveriş sepetiniz boş
HEDİYE KARTI SATIN ALMAK İSTERSENİZ TIKLAYIN
Sipariş toplamınız 500 TL ve üzeri olursa kargonuz ücretsiz

Tuzsuz Şampuan Ne İşe Yarar?

Kozmatik Ürünleri
Tuzsuz Şampuan Ne İşe Yarar?

TUZ SAÇA VEYA CİLDE ZARAR VERİR Mİ?

Tuz, saça ve cilde zarar veren kimyasalların başında gelmektedir. Üstelik tuz, cilt derisi için oldukça zararı bulunan orta derecede tehlikeli madde sınıfına girmektedir. Fakat maliyetinin düşüklüğü ve köpürme oranının yüksek olması nedeniyle şampuanların çoğunda tuz kullanılmaktadır. Tuz, saçı derinlemesine temizleyen bir madde olmasına rağmen saça büyük ölçüde zarar vermektedir. Saçın doğal dengesini bozmakla beraber saçı yıpratır, kırılmasına neden olur.

Aynı zamanda saçın doğal nemi ve yağı da kaybolur. Özellikle kıvırcık ve boyalı saçlarınız varsa tuzun saçınıza verdiği hasar daha büyük olabilir. Bu madde, hem saç şeklini bozar hem de boyanın saçta kalma süresini kısaltır. Özellikle boyalı saçlar, boyanın içerdiği zararlı kimyasallardan dolayı oldukça yıpranır ve canlılığını kaybeder. Aynı zamanda tuz, boyanın saçta kalma süresini de kısaltabilir. Boyalı saçın üzerine tuz içeren bir şampuan kullanıldığında saça verilen zararın miktarı daha da artar. Dolayısıyla boyalı saçlarınız varsa boyanın kalma süresini kısaltmamak ve işlem görmüş saçları daha da yıpratmamak adına tuzsuz şampuan tercih edebilirsiniz.

Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz, tuz içeren bir şampuan kullandığınızda saçlarınız nemini kaybederek kurur ve saçın şekil alması daha da zorlaşabilir. Temiz içerikli bir şampuan kullanımında saçınız doğal yağını kaybetmez. Bu da saçlarınızın kolay taranmasına ve şekil almasına yardımcı olabilir. Bunların yanında saç dökülme sorunu yaşayanlar için tuzsuz şampuan dökülmeyi engellemeye de yardımcı olabilir. Tuzun sadece saç için değil cilt için de pek çok zararı vardır.

Saç derisini kuruttuğu gibi vücudu da kurutup nemsiz bırakarak ciltte hassasiyete neden olur. Tuz içermeyen ürünler ise ciltte oluşması mümkün hassasiyetini önlemeye yardımcı olur.


TUZSUZ ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

Bu tür şampuanlar, ıslak saça direkt uygulanarak kullanılmamaktadır. Saçlar ıslatıldıktan sonra şampuan ellerde ovalanarak köpük oluşması sağlanır. Daha sonrasında saç diplerine masaj yaparak uygulanır. Eğer köpük miktarı sizin için yeterli değilse, fazla su ekleyerek de kullanabilirsiniz.

Konu Yorumları

Konu Hakkında Yorum Yap

İLGİLİ ÜRÜNLER